Zajęcia edukacyjno-rekreacyjne dla Oddziałów Przedszkolnych 0 – A, B, C ,,Żyjesz smacznie i zdrowo?”

Uczniowie naszej szkoły nie zapominają o tym, że od tego, co jemy zależy nasze zdrowie. Hasło „Żyj smacznie i zdrowo” to przypomnienie o konieczności prawidłowego i smacznego odżywiania się. Stało się ono mottem do działań dla klasy IGB, która przygotowała Wydarzenie Społeczne – przedstawienie dla dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 0 – A, B, C pt. „Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa”. Gimnazjaliści na początku roku szkolnego sami uczestniczyli w lekcjach promujących zdrowy styl życia.

Potem wybrali scenariusz i pod okiem p. Katarzyny Nowak przystąpili do prób, zbierania rekwizytów i strojów. Wykonali też plakaty o zdrowym odżywianiu. Po długich przygotowaniach dn. 25 marca 2014 r. przedstawili część artystyczną swoim młodszym kolegom. Dr Zdrówko, Witaminki i ich pomocnicy Owoce i Warzywa przenieśli dzieci do Krainy Zdrowego Żywienia. Przedstawienie podobało się widzom, dzieci chętnie rozwiązywały zagadki, a na koniec częstowały się owocami i warzywami przygotowanymi przez gimnazjalistów. W części artystycznej wykorzystano również piosenki z repertuaru M. Jeżowskiej, Fasolek.
Mamy nadzieję, że dzieci chętniej będą wybierały owoce i warzywa w codziennych posiłkach.

Zdjęcia: Kornelia Molenda.

Galeria zdjęć – klik.