Zajęcia edukacyjno-rekreacyjne dla klas I – III PSP ,,Żyjesz smacznie i zdrowo?”

Uczniowie klasy kl. IA Publicznego Gimnazjum w Jedlni przeprowadzili ankietę w kl. I – II SP w Jedlni celem poznania ich nawyków żywieniowych. Młodsi uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania.

Grupa która, zajmowała się tym projektem przeprowadziła również sondaż na temat zdrowego odżywiania wśród mieszkańców Jedlni, którzy robili zakupy w pobliskim sklepie. Wszyscy ankietowani stwierdzili, że chcieliby się zdrowiej odżywiać. Wszyscy chętnie rozmawiali z uczniami.
Uczniowie klasy wykonali również plakaty które miały za zadanie pokazać wszystkim w szkole, że zdrowe odżywianie nie jest wcale takie trudne.
Sześć dziewcząt z IA podjęło się wykonania zajęć rekreacyjno – edukacyjnych dla uczniów klasy I – III szkoły podstawowej.

Na początku była krótka interesująca prelekcja na temat zdrowego odżywiania. Dziewczyny przeprowadziły konkursy, zgadywanki, ćwiczenia sprawnościowe, wierszyki i piosenkę. W programie znalazła się też degustacja owoców, warzyw i soków owocowo – warzywnych. Nasi młodsi koledzy i koleżanki świetnie się bawili pod kierunkiem gimnazjalistek. Dużo się nauczyli, a przede wszystkim zostali zachęceni do częstego spożywania warzyw i owoców.

Tekst: Olga Wróbel.

Galeria zdjęć – klik.