Złota trąbka

    W dniu 5 listopada do naszej szkoły przyjechali muzycy tworzący trio instrumentów dętych z Łódzkiego Biura Koncertowego Wirtuoz. Wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej i z chęcią wysłuchali pięknych melodii wygrywanych na trąbce, puzonie i keyboardzie.

    Tradycją koncertów są konkursy na odgadywanie tytułów piosenek lub filmów, w których zostały wykorzystane, jak także ich kompozytorów. Artyści zagrali nam melodie, motywy przewodnie filmów takich jak: „Piękna i Bestia”, „Vabank”, „Księga Dżungli”, „Król Lew” i „Różowa Pantera”. Nasi uczniowie to świetni słuchacze i odgadli wszystkie, nawet najtrudniejsze zagadki i dzięki temu wygrali nagrody. Mogli też spróbować gry na puzonie i ustniku, co okazało się nie lada wyzwaniem. Tańczyli brazylijską sambę, a także śpiewali. Nie zabrakło melodii gorącego Passo Doble, które zwieńczyliśmy donośnym ‘Ole!’.
    Wszyscy byli zainteresowani i jak zawsze podobała nam się interpretacja muzyki przez artystów tria „Złota Trąbka”. Miejmy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy gościć tak miłych i interesujących gości.

 

 

Tekst: Olga Wróbel

Zdjęcia: Milena Kuczkowska, Adrianna Machnio, Kornelia Molenda,

Maja Siczek.

Galeria zdjęć – klik