Zawody w Mini Piłkę Siatkową

Dnia 14 stycznia w naszej szkole na dużej sali gimnastycznej odbywały się gminne zawody w Mini Piłkę Siatkową. W wyniku pierwszego etapu zostały wyłonione drużyny, które wezmą udział w etapie międzygminnym. Z naszej gminy były to: drużyna dziewcząt z PSP w Jedlni i drużyna chłopców z PSP w Laskach.
Mini Piłka Siatkowa różni się od normalnej Piłki Siatkowej. Drużyny liczą po 4 zawodników grających w I secie i 4 zawodników, którzy grają w II secie. Boisko jest też mniejsze od normalnego.

W dniu 21 stycznia również w naszej szkole odbyły się rozgrywki międzygminne. Wzięły w nich udział drużyny dziewcząt z: PSP w Jedlni, PSP nr1 w Pionkach, PSP w Słupicy i PSP w Klwatce oraz drużyny chłopców z: PSP w Laskach, PSP w Jedlni-Letnisko, PSP nr1 w Pionkach, PSP w Klwatce.
Zawodnicy grali systemem każdy z każdym, na zmianę, czyli raz chłopcy, raz dziewczynki.
Dla naszej szkoły były to ekscytujące zawody, ponieważ dziewczyny z naszej szkoły bardzo dobrze sobie radziły. Wygrały każdy mecz i dzięki temu awansowały do rozgrywek powiatowych. Z chłopców awansowała drużyna z PSP w Laskach.

Gratulujemy naszym zawodniczkom i czekamy z niecierpliwością na dalsze sukcesy drużyny z naszej szkoły, którą przygotowuje pani Justyna Hyży. Finał powiatowy dziewcząt odbędzie się 4 marca, a chłopców 6 marca w Iłży.

Tekst: Olga Wróbel

Zdjęcia: Adrianna Machnio, Kornelia Molenda

Więcej zdjęć dostępnych w galerii – klik.