XXIII edycja konkursu ,,Moje spotkania z Puszczą”

   

Tegoroczna edycja konkursu przypada w jubileuszowym dla Parku roku – 30 lat od jego utworzenia przebiegła pod hasłem ,,30 lat Kozienickiego Parku Krajobrazowego – w

harmonii z przyrodą”

W tym roku uczestnicy mieli bardzo szerokie pole do popisu. Uczestnicy byli podzieleni na 4 grupy wiekowe i kategorie:

I i II grupa wiekowa- szkoła podstawowa

-Fotografia

-Plastyka

-Literatura

III i IV grupa wiekowa- szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne

-Plakat

– Prezentacja multimedialna

– Konkurs  wiedzy.

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w konkursie na etapie szkolnym.

Do konkursu wiedzy przystąpiło sześcioro uczniów gimnazjum, a do etapu parkowego testu wiedzy przeszły trzy uczennice: Olga Wróbel, Agata Nowak i Milena Połosa. W październiku odbył się parkowy etap konkursu wiedzy o Kozienickim Parku Krajobrazowym składający się z 30 pytań. Laureaci eliminacji szkolnych reprezentowali 12 placówek oświatowych, leżących w granicach Parku. W gimnazjum nr 2 w Pionkach rozegrał się konkurs uczestników III i IV grupy wiekowej. Rozwiązując test, uczestnicy musieli wykazać się wiadomościami z zakresu Kozienickiego PK, ogólnej wiedzy przyrodniczej oraz poszukać informacji na mapie. Po podsumowaniu wyników jury wyłoniło 12 laureatów, którzy podczas finału konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Laureatką konkursu wiedzy etapu parkowego z pośród 34 uczestników szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych została Olga Wróbel, uczennica klasy pierwszej gimnazjum. Dodatkowo Magdalena Kapusta oraz Katarzyna Szafrańska – uczennice klasy drugiej zostały wyróżnione w tymże konkursie w kategorii plakat w trzeciej grupie wiekowej.

Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w dniu 28 listopada o godz. 1100w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Trzy uczennice stawiły się na gali, Magdalena Kapusta i Katarzyna Szafrańska otrzymały wyróżnienie, a Olga Wróbel nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii gimnazjum. Podziękowano również nauczycielom przygotowującym uczennice, pani Agnieszce Walas i pani Małgorzacie Wronie.

Uczestniczkom gratulujemy sukcesu, a nauczycielom- zdolnych uczniów