You are currently viewing Wyjazd do kina klas siódmych

Wyjazd do kina klas siódmych

Dnia 13.01.2020 r. uczniowie klasy 7a oraz 7b wraz z nauczycielkami: Marzenną Sałbut i Małgorzatą Gonciarz, pojechali do Radomia do Multikina na film edukacyjny „Nasze miejsce na Ziemi”.

Film opowiada o małżeństwie Chesterów, którzy wyprowadzili się z Los Angeles do Kalifornii, zakupili tam gospodarstwo i zaczęli realizować swoje marzenie o farmie, która miała funkcjonować w zgodzie z naturą. W realizacji tego marzenia pomagali im przyjaciele. Sadzenie kilku tysięcy drzew, prowadzenie jednocześnie kilkuset rodzajów upraw oraz hodowla najróżniejszych gatunków zwierząt prowadzone były bez jakichkolwiek czynników antropogenicznych, bez udziału chemii i zbędnej technologii agrotechnicznej. Z każdym dniem Chesterowie zdobywali doświadczenie oraz wiedzę, która do tej pory była im obca. Posiadanie tak różnorodnego gospodarstwa sprawiało im wiele radości, ale i kłopotów. Z czasem wizja doskonałego gospodarstwa zaczęła nabierać realnych kształtów. Chesterowie zaczęli zauważać, że natura sama podsuwa rozwiązania w momencie, kiedy czuje się zagrożona. Przykładem tego jest pomoc ptactwa w likwidacji szkodników, które zaatakowały uprawy. Upór i determinacja małżeństwa pokazują, jak ogromne piękno i wielka siła kryje się w otaczającej nas naturze, której jesteśmy nieodłączną częścią.

Film jest hołdem złożonym niezwykłemu bogactwu otaczającej nas przyrody, którą musimy nauczyć się rozumieć, zanim będzie za późno.

Tekst: Zuzanna Zasada