You are currently viewing Wycieczka do Urzędu Gminy w Pionkach

Wycieczka do Urzędu Gminy w Pionkach

DSC 1290 1280x720W ubiegłym tygodniu 24 maja 2016 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Urzędu Gminy Pionki, zorganizowana dla uczniów klas drugich Publicznego Gimnazjum w Jedlni przez nauczycieli Dorotę Jelińska i Roberta Lubczyńskiego. Głównym założeniem wycieczki było przybliżenie uczniom działalności urzędu.

Dzieci zostały przyjęte przez pracowników instytucji niezwykle ciepło i życzliwie. Uczestników wycieczki powitała pani Grażyna Rojek, która oprowadziła  po obiekcie, przybliżając im pracę urzędników i funkcjonowanie urzędu. Uczniowie zwiedzili salę sesyjną, salę Urzędu Stanu Cywilnego i inne pomieszczenia pracowników urzędu. Zostali również zaproszeni do gabinetu wójta (który był niestety nieobecny).

Dalszym etapem zwiedzania był budynek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pionkach. Po spotkaniu, uczniowie otrzymali foldery i materiały dotyczące naszej gminy.