You are currently viewing Wycieczka do Muzeum Wsi Radomskiej

Wycieczka do Muzeum Wsi Radomskiej

Dnia 21 października 2019 r. uczniowie klasy 3a, 3b oraz 1a, wraz z wychowawczyniami Panią Bożeną Kiragą, Bernardą Wasiak oraz Moniką Dąbrowską, byli na wycieczce w Muzeum Wsi Radomskiej.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach muzealnych.  Dzieci doskonale się bawiły, własnoręcznie tworząc gałganiane lalki. Wszyscy byli zachwyceni swoimi rękodziełami.

Piękna pogoda pozwoliła nam zwiedzić skansen. W czasie spaceru obejrzeliśmy obejścia gospodarskie, młyny, zabytkowy kościółek i piękne otoczenie.

Pani Przewodnik oprowadzająca nas po terenie muzeum, pokazywała stare chaty, które mogliśmy obejrzeć, także wewnątrz, wraz z tradycyjnym wyposażeniem w sprzęt gospodarstwa domowego. Słuchaliśmy opowieści o tym, jak życie na wsi zmieniło się na przestrzeni lat.

Wycieczka do Muzeum Wsi Radomskiej to niezapomniane przeżycie i ciekawa lekcja historii wzbogacająca naszą wiedzę na temat życia na wsi. Wróciliśmy z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń. Przywieźliśmy własnoręcznie wykonane pamiątki i wiedzę o życiu na wsi w dawnych czasach.

Tekst: Monika Dąbrowska

Zdjęcia: Monika Dąbrowska, Bernarda Wasiak