You are currently viewing Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

11 czerwca uczniowie klasy IIa i IIb wraz z wychowawczyniami p. B. Kiragą i p. B. Wasia wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Już na samym wejściu przywitał ich mówiący robot. W trakcie pobytu w Centrum uczniowie poznali różne prawa fizyki samodzielnie wykonując doświadczenia i eksperymenty. Wszystkiego mogli dotknąć! Zwiedzili planetarium i w jedną chwili znaleźli się pod rozgwieżdżonym niebem. Poznali przyczyny powstania Słońca, Księżyca i Ziemi. Świat nauki odkrył przed nimi swe tajemnice, a taka forma jego poznawania sprawiła, że długo będą pamiętać swoją wyprawę! Dzięki tej wspaniałej wycieczce dzieci miały okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się bawić.