„Wszyscy święci balują w niebie…”

28 października w naszej szkole odbył się ,,Bal Świętych i Aniołów”. Każdy uczeń miał za zadanie przebrać się za świętego bądź świętą lub anioła. Trzeba było znaleźć informacje o świętym, za którego się przebierało i nauczyć się tak o nim opowiadać, aby nie zdradzić jego imienia. Uczniowie mieli różne pomysły, przebierali się m. in. za: św. Jana Pawła II, św. Agnieszkę, św. Elżbietę, św. Pawła, św. Katarzynę, św. Floriana oraz wielu innych świętych i błogosławionych, jak też aniołów.

Pierwsza część imprezy dotyczyła przedstawiania się i zgadywania, kto jest jakim świętym, później był konkurs na piosenkę związaną ze świętymi, a na koniec mini dyskoteka.
Pomysłodawcą imprezy była pani Renata Pająk, której pomagał ks. Marcin Pietras. Również samorząd szkolny włączył się w organizację i prowadzenie uroczystości. Wszyscy świetnie się bawili i na koniec zostali poczęstowani cukierkami. Mamy nadzieję, że ta uroczystość zagości na stałe w kalendarzu imprez szkolnych.

Tekst: Olga Wróbel.

Zdjęcia: Milena Kuczkowska, Adrianna Machnio, Kornelia Molenda, Maja Siczek.

Galeria zdjęć – klik.