You are currently viewing Wizyta św.Mikołaja u najmłodszych

Wizyta św.Mikołaja u najmłodszych

Mikolaj 12

W czwartek 6 grudnia dzieci z dwóch grup oddziału przedszkolnego OA i OB z utęsknieniem i niecierpliwością czekały na niezwykłego gościa – Mikołaja.
Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonków u sań i stukotu kopyt reniferów w zaprzęgu.
W tym roku śnieg pokrył cienką warstwą ziemię, pola i lasy. Św. Mikołaj przybył do dzieci na czas, w asyście swoich pomocników. A byli nimi: Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek, komendant Komisariatu Policji w Pionkach Witold Krawczyk, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Pionkach Grzegorz Wikaliński. W roli elfów wystąpili pracownicy straży pożarnej i policji w Pionkach. Worek pomocników i elfów był pełen słodkości, a oni sami bardzo gorliwie pomagali Mikołajowi w wykonywanych czynnościach.
Wcześniej przedszkolaki przygotowały wiersze i piosenki dla miłego gościa. Spotkanie z Mikołajem przebiegło w miłej atmosferze. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Dzieci z wypiekami na twarzy oglądały woje prezenty, były bardzo szczęśliwe. Mikołaj podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że nie zapomni o nas za rok. Czekamy z utęsknieniem.

Autor : Bernarda Wasiak, Urszula Węgrzynowska.

Mikolaj 5Mikolaj 4Mikolaj 14Mikolaj 13Mikolaj 8Mikolaj 9Mikolaj 7