You are currently viewing Warsztaty wielkanocne w Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu.

Warsztaty wielkanocne w Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu.

Mimo, że do Świąt Wielkanocnych jeszcze trochę czasu, uczniowie kl. 2 i 3a wraz z opiekunami  p. Bożeną Kiragą i p. Bernardą Wasiak pojechali do Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu na warsztaty świąteczne. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o naszych regionalnych i polskich tradycjach oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym. Podczas warsztatów każdy  z uczestników wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, trzciny wodnej, gałązek wierzbowych z baziami oraz  kwiatów z bibuły.  Wykonane na zajęciach palmy uczestnicy zabrali ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową.  Dzieci miały również możliwość obejrzenia wystawy malarstwa polskiego i wystawę pamiątek związanych z osobą Leszka Kołakowskiego.

Tekst: Bożena Kiraga, Bernarda Wasiak.