You are currently viewing Warsztaty patriotyczne w klasie IIIa.

Warsztaty patriotyczne w klasie IIIa.

We wtorek 9 listopada odbyły się wyjątkowe warsztaty literacko – plastyczne zorganizowane z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w których wzięli udział uczniowie klasy IIIA pod okiem pani Bożeny Kiragi.

Dzieci odśpiewały hymn Polski, recytowały wiersze patriotyczne takie jak “Kto ty jesteś?”, „Co to jest Polska ?”, ,,Barwy Ojczyste’’, Twój dom’’, ,,Modlitwa polskiego dziewczęcia’’ zaśpiewały piosenkę wojskową „Przybyli ułani pod okienko”. Duża atrakcją okazała się prezentacja multimedialną „11 listopada – Dzień Niepodległości’’ oraz wirtualny spacer po Warszawie. Następnie, poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów dzieci ozdobiły drzwi do sali barwami biało – czerwonymi, wykonały przepiękne wianuszki, przygotowały kotyliony, które zaprezentują na ogólnej uroczystości Dnia Niepodległość w dniu 10.11 2021 r.  w naszej szkole.

Niespodzianką, która zaskoczyła wszystkich uczestników warsztatów była wycieczka na cmentarz, gdzie znajdują się mogiły poległych w czasie II wojny światowej. Uczniowie czcząc pamięć poległych zapalili znicze na mogiłach. Dzięki takim działaniom uczniowie poznają historię swojego regionu, uczą się postaw patriotycznych i odpowiedzialności za swoją ojczyznę.

Tekst: Bożena Kiraga.

Zdjęcia: Wiktoria Dusińska.