You are currently viewing Warsztaty literacko-plastyczne – A to historia Polski właśnie.

Warsztaty literacko-plastyczne – A to historia Polski właśnie.

,,Niewiele mam lat, jak widać,

Lecz wiem kim jestem… Polakiem.

Tu jest mój dom, Ojczyzna!

A Godło i flaga jej znakiem’’

W klasie 3b odbyły się warsztaty literacko-plastyczne pt. “A to historia Polski właśnie”. Tematem spotkania było Święto Niepodległości.

Dzieci wykazały się ogromną wiedzą z patriotyzmu, pięknej polszczyzny, barw i tradycji narodowych.

W trakcie spotkania wysłuchały wierszy J Bełzy pt. ,,Kto ty jesteś ’’ i wiersza  Ludwika Wiszniewskiego pt. 11 listopada oraz inscenizacji  w wykonaniu Pawełka i Nataszy  na temat Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada poprzedzone pytaniem:

Jakie wydarzenie upamiętnia Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada ?

W ramach zajęć plastycznych cała grupa wykonała symbole narodowe i kotyliony.

Na zakończenie zajęć zaśpiewaliśmy pieśń pt. ,, Przybyli ułani pod okienko’.

Wolna i niepodległa Polska jest największą wartością wspólną wszystkich Polaków. Liczymy, iż wspólne świętowanie dało dzieciom nie tylko satysfakcję z włączenia się Narodowe Święto Niepodległości , ale też rozbudziło poczucie tożsamości i przynależności  narodowej.

Warsztaty przygotowała pani Bożena Kiraga.