You are currently viewing Warsztaty kulinarne ” Świąteczne pieczenie pierników”.

Warsztaty kulinarne ” Świąteczne pieczenie pierników”.

Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia,

jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków…

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.

W czwartek 5 grudnia uczniowie klasy III a i III b wzięli udział w zajęciach kulinarnych, gdzie pod opieką nauczycieli i rodziców mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Dzieciaki, niektóre po raz pierwszy, poznawały proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały przygotowane przez mamy ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, obserwowały proces pieczenia się ciastek. Z wielkim zaangażowaniem dekorowały upieczone pierniczki mając do dyspozycji mnóstwo kolorowych ozdób: spożywcze pisaki,  posypki, czekoladę i lukier.

Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Pragnąc podzielić się pysznymi owocami swojej pracy dzieci wraz z serdecznymi życzeniami Wesołych Świąt poczęstują swoich rodziców, zaproszonych na klasowe Jasełka. Będzie to na pewno bardzo miły i pyszny prezent.

„Warsztaty pieczenia świątecznych pierników” wszystkim bardzo się podobały. Dzieci i wychowawczynie dziękują rodzicom za opiekę, pomoc i miłą świąteczną atmosferę w klasie.

Koordynatorami „piernikowej akcji” były panie: Bożena Kiraga i Bernarda Wasiak.

Zdjęcia: Daniel Zasada