You are currently viewing W odwiedzinach w szkółce leśnej “Przejazd”.

W odwiedzinach w szkółce leśnej “Przejazd”.

W środę, 12.06., nasza klasa wraz z wychowawczynią, panią Moniką Błędowską, odwiedziła szkółkę leśną „Przejazd”. Odbyliśmy tam ciekawą lekcję przyrody, biologii, a nawet matematyki. Utrwaliliśmy wiedzę zdobytą na tych przedmiotach. Z zainteresowaniem słuchaliśmy pana leśnika, który opowiadał o swojej pracy i o tym, co to jest szkółka leśna. Rozróżnialiśmy gatunki sadzonek, obejrzeliśmy komory, w których przechowuje się nasiona drzew, hydrofornię, a także podziwialiśmy piękne pole facelii.

Spacerowaliśmy po lesie, dowiadując się m. in. dlaczego wycina się drzewa oraz dlaczego znakuje się je.

Po spacerze, na terenie szkółki, odpoczywaliśmy, szukając schronienia przed palącym słońcem. Nasze mamy zadbały o poczęstunek i napoje, które tego dnia znikały w okamgnieniu. Odpoczynkowi towarzyszyły gry i zabawy. Wspaniałymi animatorkami okazały się nasze mamy.

Ruch na świeżym powietrzu, w otoczeniu piękna przyrody, jest doskonałym relaksem dla duszy i ciała. Bliskość lasu, zapach drzew, trawy, śpiew ptaków i wszechogarniająca cisza sprawiły, że wróciliśmy naładowani pozytywną energią.

Dziękujemy paniom: Renacie Krok, Monice Sot, Sylwii Luty i Kasi Mróz za to, że uczestniczyły z nami w tym „leśnym” wyjeździe.

Uczniowie klasy 5a