You are currently viewing W krainie marzeń i fantazji

W krainie marzeń i fantazji


Andrzejki 1   Andrzejki,  to wieczór wróżb obchodzony w Polsce w nocy z 29 na 30 listopada. Nazwa wiąże się ze świętym Andrzejem – andrzejki są bowiem obchodzone w wigilię jego święta.

Miło  jest spędzić ten wieczór w sposób prawdziwie tradycyjny, jeszcze fajniej, gdy można te tradycje pokazać komuś, kto o nich nigdy nie słyszał.

29.11.2012r. o godz. 16.00  w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B  przygotowana przez wychowawczynie i rodziców.

Zgodnie ze zwyczajem ten wieczór został rozpoczęty od wróżby “Wędrujące buty”.

Były magiczne słowa, wróżby i czarodziejskie przedmioty. Były wiersze i piosenki związane z tym dniem. Dzieci odwiedziła czarownica, przynosząc im przepowiednie i opowieść o tradycjach andrzejkowych.  Było tajemniczo i zjawiskowo, wszyscy bawiliśmy się wesoło.

W czasie andrzejkowego spotkania rozstrzygnięty został konkurs ,, Aniołek z masy solnej’’.

Wszystkie aniołki były bardzo ładne, wykonane z dużym zaangażowaniem dzieci i ich rodziców. Można je oglądać na wystawie w holu głównym naszej szkoły.

Radosny wieczór  z odrobiną magii, zakończył się pysznym, słodkim poczęstunkiem i tańcem. Na pożegnanie rodzice i dzieci  tworząc krąg przyjaźni wspólnie odśpiewali piosenkę Wszyscy zabraliśmy do domu dobra wróżbę i moc wrażeń.

Wierzymy, że tajemnicza moc wróżb sprawi, że to, co dobre, na pewno się spełni.

Autor : Bernarda Wasiak, Urszula Węgrzynowska. Zdjęcia : Natalia Furga.

Andrzejki 3Andrzejki 4Andrzejki 8Andrzejki 11Andrzejki 12Andrzejki 15Andrzejki 17Andrzejki 20Andrzejki 24Andrzejki 30Andrzejki 32Andrzejki 34

Andrzejki 35Andrzejki 19Andrzejki 21