You are currently viewing Vivat Niepodległa! 103 rocznica odzyskania Niepodległości.

Vivat Niepodległa! 103 rocznica odzyskania Niepodległości.

W historii Polski, tak się składa, był kiedyś ponad wiek niewoli;
Jedenastego listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości,
Ten dzień na zawsze, dla Polaka, pozostał Dniem Niepodległości.
“11 LISTOPADA” M. Brykczyński

Mamy szczęście żyć w czasach pokoju, nie mniej jednak musimy pamiętać o naszej przeszłości, gdyż naród, który zapomina o swojej historii, staje się narodem bez przyszłości. Wolność zawdzięczamy bohaterom tamtych dni, lecz pielęgnować ją  musimy już sami.

Odzyskanie niepodległości to zbieg wydarzeń i okoliczności historycznych, zapewne i cud. Było męstwo, nieustępliwość, walka i głęboka wiara w to, że Polska wróci na mapy świata, że odzyskamy niepodległość. Dla upamiętnienia tak ważnych dla naszego  kraju chwil w dniu 10 listopada 2021 r. z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.

Na tle biało-czerwonych dekoracji przygotowanych przez p. Justynę Mich – wystąpili uczniowie i uczennice klas IVa,  VIIab i VIIIAB, którzy przedstawili montaż słowno muzyczny pod kierunkiem Małgorzaty Brodowskiej, Małgorzaty Wrony, Justyny Mich, Bożeny Kiragi, Bernardy Wasiak i Roberta Lubczyńskiego.

Uczniowie przypomnieli wszystkim zgromadzonym trudną drogę Polaków do odzyskania  wolności. Pamiętajmy, że dzięki bohaterskiej postawie naszych przodków oraz przelanej za wolność krwi dzisiaj możemy żyć w suwerennym kraju, możemy cieszyć się wolnością i niezależnością. Udział w tej akademii był wyrazem pamięci i szacunku dla tych, którzy walczyli za niezależny kraj oddając swoje życie  po to, by młodsze pokolenia mogły cieszyć się wolnością i spokojem.

Społeczność naszej szkoły uczestniczyła również w ogólnopolskiej akcji #szkoładohymnu, podczas której uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

Składamy ogromne podziękowania wszystkim uczniom zaangażowanym w udział w niniejszym przedsięwzięciu.

Tekst: Organizatorzy.

Zdjęcia: Wiktoria Dusińska