V Festiwal Projektów Edukacyjnych.

     W dniu 25 lutego w Publicznym Gimnazjum w Jedlni odbył się V Festiwal Projektów Edukacyjnych. Koordynatorem projektów edukacyjnych w naszej szkole jest p. Małgorzata Brodowska. Uczniowie klas II prezentowali się przed uczniami gimnazjum, nauczycielami oraz jury w składzie: p. dyrektor Lidia Połeć, p. Krystyna Waszczyk, p. Dorota Jelińska, p. Urszula Róg oraz p. Agnieszka Wróbel. Spośród podanych przez nauczycieli tematów gimnazjaliści wybrali:

Titanic – mity i fakty – opiekun p. Robert Lubczyński
Krótki kurs fotografii – opiekun p. Robert Lubczyński
Sławni biolodzy i ich osiągnięcia – opiekun p. Agnieszka Walas
Jak żyć zdrowo i aktywnie? Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa – opiekun p. Katarzyna Nowak
Typowe urazy w wybranych dyscyplinach sportowych i sposoby ich zapobiegania – opiekun p. Łukasz Wrochna
Siatkówka – sport wielu poświęceń i wyrzeczeń – opiekun p. Justyna Hyży
Kibic a kibol – opiekun p. Robert Lubczyński

   Uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowanie i zaprezentowanie projektów. Mieli oryginalne i ciekawe pomysły. Wykonali plakaty, prezentacje multimedialne i przeprowadzili wywiady. Jury oceniło prace wszystkich zespołów, sposób prezentacji i pomysłowość. 

   Przerwę miedzy projektami umilił nam pokaz sztuk walki pionkowskiego klubu Tang Soo Do. W klubie trenują uczniowie naszej szkoły, m. in. Aleksandra Grzywacz, która została sportowcem roku 2014 powiatu radomskiego. Mamy nadzieję, że pokazy zachęciły innych uczniów do podjęcia treningów tej ciekawej dyscypliny walki. 

   Po prezentacji wszystkich projektów jury ogłosiło wyniki. Trzema najlepszymi projektami zostały: ,,Siatkówka – sport wielu poświęceń i wyrzeczeń” pod kierownictwem p. Justyny Hyży, „Typowe urazy w wybranych dyscyplinach sportowych i sposoby ich zapobiegania” pod opieką p. Łukasza Wrochny oraz projekt o zdrowym odżywianiu: „Jak żyć zdrowo i aktywnie? Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa”, którego opiekunem była p. Katarzyna Nowak.

   W imieniu grupy projektowej, która zajmowała się siatkówką chcielibyśmy podziękować p. Grzegorzowi Boćkowi – repezentantowi Polski, grającemu obecnie w klubie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, za udzielenie wywiadu oraz za złożenie autografu na plakacie, który będzie od dzisiaj zdobił ściany naszej szkoły.

   Festiwal projektów edukacyjnych to ciekawa forma przedstawienia wyników pracy gimnazjalistów, jak również sposób zdobywania wiedzy dla ich młodszych kolegów.

Tekst: Olga Wróbel

Zdjęcia: Julia Kozera, Adrianna Machnio, Maja Siczek

Galeria zdjęć nr 1 – klik

Galeria zdjęć nr 2 – kik