You are currently viewing Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

25 czerwca miało miejsce zakończenie roku szkolnego 2020/2021. O godzinie 8.00 odbyła się Msza święta w kościele w Jedlni, a po niej o godzinie 9.00 uczniowie klas 1-7 spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie odebrali świadectwa i nagrody. 

O godzinie 9.30 na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas 8. Uczestniczyli w nim uczniowie klas siódmych, którzy żegnali starszych kolegów i koleżanki, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i rodzice.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego i pożegnania uczniów klas ósmych prowadzili Karolina Luty z klasy 7a i Janek  Nowak z klasy 7b. Na wstępie zaznaczyli oni, że ten rok był wyjątkowy, naznaczony izolacją, rozłąką ze szkołą i przyjaciółmi. 

 Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie na scenę został zaproszony pan dyrektor Grzegorz Amanowicz, który krótko podsumował mijający rok szkolny i podziękował nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom za pracę i zaangażowanie. Jako kolejna zabrała głos  przedstawicielka Rady Rodziców pani Katarzyna Waszczak. Następnym punktem uroczystości było rozdanie świadectw i nagród uczniom klas ósmych, dyplomów i nagród za działalność w wolontariacie szkolnym, a także listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów wyróżniających się. 

Następnie uczniowie klas siódmych żegnali swoich starszych kolegów i koleżanki. Prowadzący przytoczyli słowa rzymskiego filozofa Seneki, który zauważył, że życie dzieli się na trzy okresy, na to, co było, na to, co jest i na to, co będzie. Kolejni uczniowie wypowiedzieli kilka ważnych myśli, które mogą być pomocne w przeżywaniu dalszego życia. Na słowach jednak nie skończyło się. Kiedy w tle dało się usłyszeć piosenkę zespołu Manchester “Ostatni raz z moją klasą”,  uczniowie klas siódmych podeszli do swoich starszych kolegów i koleżanek i wręczyli im upominki.

Do podziękowań dołączyła również Gabrysia Wilczyńska – przedstawicielka uczniów klas ósmych. 

Kończąc uroczystość zakończenia roku szkolnego i pożegnania klas ósmych prowadzący podziękowali wszystkim, którzy wkładali trud w edukację i wychowanie uczniów, i życzyli dużo uśmiechu i słońca na wakacyjne dni.

Tekst: Zuzanna Wróbel, kl. VIIa