Upaść może i naród wielki…

30 kwietnia br. wspominaliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Pamiątkowe obchody tego jakże ważnego dla Polaków wydarzenia przygotowali uczniowie klas drugich pod kierunkiem p. Justyny Mich i p. Roberta Lubczyńskiego.

Akademia rozpoczęła się odegraniem przez naszych uczniów hymnu państwowego, a następnie uczniowie przenieśli nas do XVIII w. i przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Całość uroczystości została wzbogacona recytacją przepięknych wierszy oraz piosenkami w wykonaniu uczniów klasy 1a i klas trzecich.

Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor Lidia Połeć podziękowała wszystkim wykonawcom akademii. Zaapelowała również do wszystkich o trwałą pamięć historii naszego narodu.

Tekst: Justyna Mich

Zdjęcia : Zuzanna Drela, Adrianna Machnio, Majka Siczek