„ Uczeń, jak to pięknie brzmi”

Ślubowanie klas pierwszych to tradycja w naszej szkole. W dniu 29 października Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Jedlni zyskała nowych uczniów. 16 uczniów klasy Ia w pięknych niebieskich biretach i 14 uczniów  klasa Ib w zielonych biretach postanowiło przystąpić do braci uczniowskiej.

Gdy wchodzili na salę, byli odważni. Podczas przedstawienia pierwszoklasiści udowodnili, iż potrafią recytować wiersze i pięknie śpiewać piosenki. W  trakcie uroczystości dowiedzieli się, że uczeń ma nie tylko prawa, ale też i obowiązki. Wprowadzono sztandar szkoły i uczniowie uroczyście ślubowali, że będą szanować nauczycieli, pracowników szkoły, swoje koleżanki i kolegów, budynek szkoły oraz sprzęt.

Pani dyrektor magicznym ołówkiem pasowała każdego z pierwszaków na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Jedlni i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Podczas całej ceremonii uczniowie przyrzekali, że będą uczyć się pilnie i zachowywać nienagannie, starannie wykonywać wszystkie prace. Do uroczystości dzieci przygotowały p. Barbara Luty i p. Aleksandra Siewierska. Po uroczystości nastąpiła chwila dla fotoreporterów, a następnie krótki poczęstunek w salach lekcyjnych.

Życzymy nowo mianowanym uczniom wytrwałości w nauce, rozwijania swoich talentów i zainteresowań oraz osiągnięcia jak największych wyników w nauce.

Pamiętajcie, że tylko raz w życiu stajecie się 100% pierwszakiem!

Tekst: Olga Wróbel.

Zdjęcia: Milena Kuczkowska, Kornelia Molenda, Maja Siczek.

Galeria zdjęć – klik.