You are currently viewing „Tydzień z książką”.

„Tydzień z książką”.

Książka 2017 0017W dniach 03-10 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany „Tydzień z książką”.
Akcja miała na celu zwrócenie uwagi uczniów na korzyści płynące z czytania, jak również propagowanie czytelnictwa i udział w zabawach integrujących klasy.
Do inicjatywy włączyli się wychowawcy klas, pani bibliotekarka oraz rodzice.
Nad przebiegiem akcji czuwały: pani Małgorzata Brodowska oraz pani Monika Błędowska.

PONIEDZIAŁEK
W poniedziałek i piątek został zorganizowany kiermasz pod hasłem „Podziel się książką, z której wyrosłeś”. Uczniowie przynieśli różne książki, którymi mogli się wymienić. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wszystkie książki znalazły nowych nabywców.

WTOREK
Tego dnia uczniowie klas I-III wcielili się w postaci z bajek i wystąpili w „Bajkowym pokazie mody”.Książka 2017 0011

Książka 2017 0029ŚRODA
To dzień rywalizacji uczniów klas IV-VI w konkursie zatytułowanym „Potyczki literackie”. Uczniowie wykazywali się wiedzą z literatury, ortografii i gramatyki. Dawali popis sprawności językowej. W rywalizacji tej ważna była nie tylko wiedza polonistyczna, ale i refleks, dlatego też konkurencji towarzyszyły duże emocje.

Książka 2017 0017CZWARTEK
W ramach czwartkowego „Spotkania z poezją” gościliśmy pana Adriana Szarego – poetę, autora tomików wierszy, bajek i piosenek. Czytane przez niego wybrane wiersze przeplatane były wystąpieniami pana Rafała Błędowskiego, który śpiewał niektóre utwory radomskiego poety. Do tego występu dołączył też syn pana Błędowskiego, Michał, który czytał bajki dla dzieci.

PONIEDZIAŁEK
Na zakończenie „Tygodnia z książką” uczennice klasy II gimnazjum zaprezentowały projekt edukacyjny pt. „Od papirusa do e-booka”. Tego dnia pani dyrektor Lidia Połeć wręczyła dyplomy i nagrody zwycięskim klasom i uczniom, którzy brali udział w różnych konkursach towarzyszących imprezie. Nagrody zostały ufundowane z funduszy Rady Rodziców.
Warto wspomnieć, że czynny udział w imprezie wzięli również Rodzice, którzy w czasie zajęć lekcyjnych czytali dzieciom bajki.
Wszystkim zaangażowanym w akcję „Tydzień z książką” dziękujemy. Mamy nadzieję, że w dobie postępującej komputeryzacji nie zabraknie miejsca na edukację czytelniczą.

Tekst: Małgorzata Brodowska

Zdjęcia: Zuzanna Drela, Julia Kozera

Galeria zdjęć – klik