You are currently viewing Tradycje wielkanocne i warsztaty cukiernicze

Tradycje wielkanocne i warsztaty cukiernicze

Już wkrótce Święta Wielkanocne, dlatego uczniowie klasy 2ab wraz z opiekunami wybrali się 2.04.2019 na wycieczkę do Centrum Edukacji artystycznej ,, Pinezka ’’ w Radomiu, aby dowiedzieć się jakie są tradycje wielkanocne. Święta Wielkanocne nieodłącznie kojarzą się z pięknie przystrojonym koszyczkiem oraz dekorowaniem mazurków. Podczas spotkania dzieci wspólnie mogły przygotować koszyczek. Dowiedziały się dlaczego w koszyczku jest jajko, kiełbaska, chlebek, chrzan, sól i borówka i dlaczego jajko jest symbolem świąt. Radości i uciechy dostarczyły dzieciom warsztaty cukiernicze , w czasie których mogły samodzielnie udekorować mazurkowe jajeczka. Po zakończonych zajęciach miały okazję zabawy na torze Ninja.

Do szkoły wróciły zadowolone i dumne z ozdobionych przez siebie mazurków