To, co kochają to taniec

Nasi uczniowie nie tylko osiągają doskonałe wyniki w nauce, ale realizują swoje pasje i uzdolnienia na różnego rodzaju zajęciach pozaszkolnych.

Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczy w zajęciach tanecznych prowadzonych przez p. Lidię Żuchowską z MOK w Pionkach. Ostatnio osiągnęli znaczne sukcesy.

3 marca w warszawskim Teatrze Rampa odbyły się Mistrzostwa Polski w tańcu Boogie-Woogie . Zawody rozegrane były w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, juniorzy i seniorzy. W najmłodszej grupie rywalizowało dwanaście par, w tym pięć z Pionek.

Po raz drugi z rzędu Mistrzostwo Polski zdobył Kacper Hyży uczeń kl. III ze swoją partnerką Julią Mularską.

Na 6. pozycji ukończyła swe zmagania Dominika Kwiatkowska kl. V ze swoim partnerem. Alicja Gębczyk kl. III i Hubert Brodnicki kl. IV ukończyli

zawody na 9. pozycji , ale dla nich był to pierwszy start w zawodach o takiej randze, więc jest to duże osiągnięcie.

W kategorii juniorów startowało 17 par.Po raz pierwszy występował w tej kategorii Maciej Kwiatkowski ze swoją partnerką Pauliną Bielec.

Konkurencja była bardzo duża, w rezultacie para zajęła 5. miejsce. Gratulujemy tancerzom i życzymy dalszych sukcesów.