You are currently viewing „Takimi są ludzie, jakimi czynią ich prawa.”

„Takimi są ludzie, jakimi czynią ich prawa.”

konstytucja  1„Takimi są ludzie, jakimi czynią ich prawa.”

(M. Budrymowicz)

30 kwietnia wspominaliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Akademię przygotowali: p. J. Kowalczyk i p. R. Lubczyński razem z uczniami klasy 2b oraz chórem szkolnym pod kierunkiem p. M. Wrony.

Rozpoczęła się ona od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego przez Wiktora Lepę ucznia lasy “0”. Następnie uczniowie słowem i pieśnią przybliżyli wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja. Wiersze przeplatano pięknymi pieśniami o ojczyźnie, które zaśpiewała Paulina Tarnowska oraz chór szkolny. Na zakończenie akademii uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej zatańczyli przepiękny taniec majowy.

Pani dyrektor Lidia Połeć podziękowała młodym aktorom za trud włożony w to, żeby rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja została uczczona w sposób szczególny. Słowa podziękowań skierowała także do nauczycieli przygotowujących akademię.

Konstytucja majowa należy do naszych narodowych skarbów. I choć obowiązywała 15 miesięcy, miała ogromne znaczenie. Wywołała wiele pozytywnych opinii nie tylko w kraju, ale również poza granicami naszego państwa.

Tekst: Justyna Kowalczyk

Zdjęcia: Joanna Amanowicz, Maja Siczek

konstytucja  2konstytucja  3konstytucja  5konstytucja  39konstytucja  7konstytucja  56

konstytucja  62
konstytucja  40konstytucja  75

Więcej zdjęć w galerii – klik.