„Takimi są ludzie, jakimi czynią ich prawa.”

„Takimi są ludzie, jakimi czynią ich prawa.”

  konstytucja  1„Takimi są ludzie, jakimi czynią ich prawa.”

                    (M. Budrymowicz)

   30 kwietnia wspominaliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Akademię przygotowali: p. J. Kowalczyk i p. R. Lubczyński razem z uczniami klasy 2b oraz chórem szkolnym pod kierunkiem p. M. Wrony.

Rozpoczęła się ona od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego przez Wiktora Lepę ucznia lasy “0”. Następnie uczniowie słowem i pieśnią przybliżyli wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja. Wiersze przeplatano pięknymi pieśniami o ojczyźnie, które zaśpiewała Paulina Tarnowska oraz chór szkolny. Na zakończenie akademii uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej zatańczyli przepiękny taniec majowy.

Pani dyrektor Lidia Połeć podziękowała młodym aktorom za trud włożony w to, żeby rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja została uczczona w sposób szczególny. Słowa podziękowań skierowała także do nauczycieli przygotowujących akademię.

Konstytucja majowa należy do naszych narodowych skarbów. I choć obowiązywała 15 miesięcy, miała ogromne znaczenie. Wywołała wiele pozytywnych opinii nie tylko w kraju, ale również poza granicami naszego państwa.

Tekst: Justyna Kowalczyk

Zdjęcia: Joanna Amanowicz, Maja Siczek

konstytucja  2konstytucja  3konstytucja  5konstytucja  39konstytucja  7konstytucja  56

 

 

 

 

konstytucja  62
konstytucja  40konstytucja  75

 

 

 

Więcej zdjęć w galerii – klik.