You are currently viewing Szóstoklasiści na koncercie karnawałowym w radomskim „Muzyku”.

Szóstoklasiści na koncercie karnawałowym w radomskim „Muzyku”.

27.01. uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami: Justyną Hyży, Katarzyną Nowak i Moniką Błędowską wybrali się do Radomia na koncert karnawałowy organizowany przez Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga.
Wyjątkowe miejsce, jakim jest sala koncertowa w tejże szkole, urzekło nas wszystkich. Natomiast to, co zobaczyliśmy na scenie i usłyszeliśmy z niej, wprawiło nas w karnawałowy nastrój. Mieliśmy możliwość podziwiać niesamowitą liczbę instrumentów, utalentowanych muzyków i wokalistów. Na scenie zaprezentowali się: Big Band ZSM w Radomiu pod kierunkiem Dariusza Krajewskiego, orkiestra symfoniczna ZSM pod batutą Przemysława Zycha, zespół perkusyjny Impacto de Radom. Dużą niespodzianką był występ Natalii Kosmowskiej, uczestniczki trzeciej edycji telewizyjnego programu The Voice Kids. Natalia zaśpiewała, z towarzyszeniem orkiestry, piosenkę „Skyfall” z filmu o Jamesie Bondzie pod takim samym tytułem, a także ludową piosenkę pt. „Lipka”. Wśród wokalistów znalazły się także dziewczyny z zespołu Markowski Band, które mistrzowsko wykonały utwór zespołu Queen „Bohemian rhapsody”. Na perkusji i kongach porywającą muzykę czarował Patryk Szczechowski, półfinalista telewizyjnego programu „Mam talent”.
Między poszczególnymi częściami koncertu mieliśmy możliwość sprawdzić swoją wiedzę muzyczną, uczestnicząc w konkursach z nagrodami. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Górska z kl. VIb. Najbardziej energetycznym punktem programu, wg nas, był występ Mateusza Dyki, który wcielił się w Barry’ego Manilowa i zaśpiewał jego piosenkę „Copacabana”. Połączone siły orkiestry symfonicznej i zespołu perkusyjnego sprawiły, że mieliśmy ochotę wstać z miejsc i tańczyć.
To ponadgodzinne spotkanie z muzyką i uczniami ZSM na długo pozostanie w naszej pamięci. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.
Tekst i zdjęcia: Monika Błędowska