You are currently viewing Staropolskie Kolędowanie – Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek – Sukces 5  latka

Staropolskie Kolędowanie – Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek – Sukces 5 latka

Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu wraz z Diecezjalną Komisją ds. Śpiewu i Muzyki Kościelnej (diecezja radomska) od kilkunastu już lat organizują Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek “Staropolskie Kolędowanie”. W ten sposób propagują wspólne śpiewanie kolęd, kultywują polską tradycję. Zachęcają dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Pierwszy etap konkursu odbył się w MOK w Pionkach.

Publiczną Szkołę Podstawową w Jedlni reprezentował Jan Puchniarz z oddziału przedszkolnego. Pod czujnym okiem rodziców oraz pani Anety Wojdat przygotował pastorałkę ,,Bosy pastuszek” oraz kolędę ,,A wczora z wieczora”. Wykonanie Jasia było tak piękne, że jury jednogłośnie zdecydowało o nominacji naszego przedszkolaka do etapu diecezjalnego, który odbędzie się 28 grudnia w Resursie Obywatelskiej  w Radomiu. Gratulujemy zwycięstwa i trzymamy mocno kciuki za kolejne występy.

Tekst: Aneta Wojdat