You are currently viewing Spotkanie z lekarzem

Spotkanie z lekarzem

Spotkanie z lekarzem 1   Dnia 7 listopada uczniowie klas drugich gimnazjum mieli okazję wysłuchać prelekcji pt.: „Profilaktyka chorób układu krążenia w zasięgu naszej ręki”. Prelekcję tą wygłosił pan doktor Wojciech Bogucki. Przybył on do naszej szkoły na zaproszenie grupy uczniów realizujących projekt z biologii, w której skład wchodzą: Anna Szymocha, Michał Rębiś, Paweł Morawski oraz Karolina Korzeń.
   Pan doktor w bardzo ciekawy sposób opowiadał o chorobach układu krążenia, czynnikach, które je wywołują i skutkach dla organizmu. Dużą część wystąpienia poświęcił profilaktyce, mówił, jak dbać o ten najważniejszy układ naszego organizmu, by nie zachorować na żadną z chorób. Swoją wypowiedź ilustrował różnymi schematami oraz ulotkami, które otrzymali także uczniowie.
   Po prelekcji, autorzy projektu, przeprowadzili krótki konkurs, mający na celu, sprawdzenie przyswojonej przez słuchaczy wiedzy. Wyniki okazały się zaskakująco dobre, ponieważ po zadaniu pytania w górze pojawiał się las rąk. Pan doktor był bardzo zadowolony z wyników konkursu. Podziękowaliśmy za spotkanie, żałowaliśmy ,że nie trwało dłużej.

Tekst: Ania Szymocha

Spotkanie z lekarzem 2Spotkanie z lekarzem 3