You are currently viewing Spotkanie z funkcjonariuszami Policji w  Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Jedlni

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Jedlni

0008W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 20 listopada br. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, pracującymi na co dzień w Komisariacie Policji w Pionkach , panem Krystianem Pająkiem i panem Jarosławem Pochylskim.

Spotkania odbyły się w oddziałach przedszkolnych 0A i 0B, klasach Ia, Ib, II, IIIa, IIIb, IVa i IVb. Prowadzący zwracali uwagę, na zasady bezpieczeństwa, jakie należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypomnieli zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.0035

0052Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi osobami. Podczas spotkania z policjantami uczniowie mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Funkcjonariusze omówili sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Uczniowie zostali również zapoznani z zawodem funkcjonariusza policji.

0030Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Uczniowie i nauczyciele podziękowali prowadzącym za wartościowe i interesujące prelekcje, zapewniając, że wynieśli z nich wiele cennych informacji.

Zdjęcia: Zosia Bil

Galeria zdjęć – klik