Spotkanie z ciekawym człowiekiem

   W dniu 17 kwietnia do naszej szkoły przyjechał światowej klasy pisarz. Dzięki panu Wojciechowi Pestce mogliśmy poznać pana Jasepa Januskevica białoruskiego badacza i pisarza. Pan Jasep opowiedział nam fragmenty i najciekawsze momenty z historii swojej ojczyzny. Mówił też o swoim hobby, którym jest historia fotografii. Wytłumaczył nam, że każde zdjęcie ma „duszę” i opowiada nam swoją historię.W swojej książce o powstaniu styczniowym  zgromadził tylko niektóre z odnalezionych przez niego zdjęć.

   To niesamowite, że pan Januskevic potrafi opowiedzieć o osobach widzianych na zdjęciu. Odnalazł zdjęcia z powstania na Białorusi i mógł mówić nam o różnicach i podobieństwach jego ojczyzny do naszej. Pani dyrektor podziękowała panu Jasepowi Januskevic i panu Wojciechowi Pestce – naszemu regionalnemu pisarzowi, który z chęcią przyprowadza do naszej szkoły ciekawych ludzi, aby zachęcić młodzież do badania historii naszego kraju.

   Mamy nadzieję, że będziemy coraz częściej gościć w naszej szkole takich gości.Na zakończenie prelegenci  zaproponowali wykonanie wspólnego zdjęcia, aby pozostał ślad ze spotkania, jak również, aby fotografiami pisać dalszą historię.

Tekst Olga Wróbel

Zdjęcia Zuzanna Drela , Adrianna Machnio, Kornelia Molenda

 Więcej zdjęć  w galerii – klik