You are currently viewing Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży.

25.10.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlni odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży. Uczestniczyli w nim uczniowie klas szóstych wraz z panią Moniką Błędowską, a także uczniowie szkół w Jaroszkach, Czarnej i Suskowoli.

Tematem spotkania były losy Adasia – głównego bohatera książki „Adaś Mickiewicz – łobuz i mistrz”. Autor opowiedział o książce, przedstawił prezentację o losach i przygodach tytułowej postaci. Przeczytał także fragment książki.

Spotkanie utrzymane było w formie dialogu z publicznością. Miało na celu pokazać, że choć zmieniają się okoliczności, dzisiejsza młodzież też staje przed podobnymi wyzwaniami, przed jakimi stawali młodzi współcześni Mickiewiczowi i on sam.

Pan Jakub Skworz zadawał pytania dotyczące książki, a uczniowie za poprawną odpowiedź dostawali nagrody w postaci zakładek.

Na koniec spotkania można było zakupić książki autorstwa gościa. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o egzemplarz jednej z nich, mianowicie „Adaś Mickiewicz – łobuz i mistrz”.

Zachęcamy do wypożyczenia i przeczytania.