You are currently viewing Rekolekcje Wielkopostne 2019.

Rekolekcje Wielkopostne 2019.

W dniach 13-15 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych. Z tej okazji mieliśmy przyjemność gościć grekokatolickiego duchownego  ks. Igora Małysza oraz ks. Sławomira Molendowskiego, a także dwie animatorki: Joannę Sułek i Weronikę Kiragę, które  uczyły naszych najmłodszych kolegów piosenek religijnych.

W środę oraz czwartek spotkania odbywały się w szkole, gdzie byliśmy podzieleni na trzy grupy  w następujący sposób : klasy 0-3, klasy 4-6 i klasy 7,8, 3gim. Rekolekcje rozpoczęliśmy Mszą świętą. Wygłaszane przez księży Słowo Boże, dało możliwość lepszego poznania tajemnicy Wielkiego Postu, przekonaliśmy się, czym jest grzech i jak odróżnić grzechy ciężkie od lekkich, a także dowiedzieliśmy się, co zrobić, aby być w zasięgu Boga. Nauki rekolekcjonistów cieszyły się bardzo szerokim zainteresowaniem, ponieważ były one kierowane prosto do nas, poparte przykładami z życia współczesnego młodego człowieka. Na koniec każdego spotkania mogliśmy zadawać nurtujące nas pytania dotyczące Pana Boga, na które księża chętnie i w ciekawy sposób odpowiadali.

 W czwartek uczniowie klasy 3a gimnazjum oraz VII i VI a, pod kierownictwem p. Renaty Pająk przygotowali przedstawienie, które nie tylko obrazowało historię męki i śmierci Pana Jezusa, lecz także ukazywało świetną grę aktorską młodzieży naszej szkoły.

W piątek zajęcia odbywały się w kościele w parafii św. Mikołaja. Tam uczniowie wyrażali swoją aktywność poprzez śpiew, przygotowanie Liturgii Mszy Świętej oraz inscenizowaną Drogę Krzyżową. Rekolekcje Wielkopostne zakończyły się Mszą Świętą, na której w imieniu całej społeczności szkolnej kilkoro naszych uczniów podziękowało rekolekcjonistom i animatorkom za obecność, uśmiech i każde dobre słowo.

Tekst: Magdalena Kiraga

Zdjęcia: Jakub Jaroszek,Zosia Bil, Natalia Sito, Karolina Rusek.

Cała galeria dostępna tutaj – klik.