You are currently viewing Przedstawienie kukiełkowe pt. ” Szewczyk Dratewka”.

Przedstawienie kukiełkowe pt. ” Szewczyk Dratewka”.

„Dobro zawsze wraca’’

25 lutego 2022r. uczniowie klasy 3a pod kierunkiem p. Bożeny Kiragi zaprezentowali dzieciom przedszkolnym oraz uczniom z klas I – III spektakl kukiełkowy pt.: „Szewczyk Dratewka”.

Popularna bajka o Szewcu Dratewce to pogodne i ciepłe przedstawienie o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągać szczęście.

Przepiękne stroje, kolorowa scenografia, różnorodny podkład muzyczny, uruchomiły tę magię teatru, która przenosi aktora i widza w krainę baśni.

Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody Szewczyka Dratewki. Oglądając przedstawienie  bawiły się i uczyły właściwej postawy wobec innych ludzi i świata przyrody. Radość  dzieci i gromkie brawa na koniec były najpiękniejszym podziękowaniem dla aktorów. Maluchy po obejrzeniu przedstawienia na długo zapamiętają tę baśń i jej przesłanie, że każdy dobry czyn będzie kiedyś nagrodzony.

Tekst: Bożena Kiraga

Film dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Krzos