You are currently viewing Z przedszkolakami o zdrowym odżywianiu

Z przedszkolakami o zdrowym odżywianiu

Prelekcja zdrowie  14 Dnia 6 listopada uczennice Joanna Amanowicz , Anna Jaroszek i Julia Różańska z klasy III GB przeprowadziły zajęcia edukacyjne w klasie 0 B w ramach projektu edukacyjnego „Jak zachować zdrowie i ładną sylwetkę. Twój styl życia’’.  Dziewczyny poprzez zabawę starały się tłumaczyć dzieciom zasady zdrowego stylu życia.

Na początku przedszkolaki odgadywały nazwy warzyw i owoców. Następnie wzięły udział w zabawach o odżywaniu i higienie, poznały wierszyki o takiej samej tematyce. Dzieci bardzo chętnie malowały kolorowanki z owocami i warzywami. Maluchy poprzez dotyk próbowały rozpoznać wybrany owoc lub warzywo. Pod koniec spotkania odbyła się pogadanka o piramidzie zdrowego żywienia.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w zabawach. Były zainteresowane tematyką zajęć.

Uczennice wszystkie swoje działania konsultowały z panią Agnieszką Walas-opiekunką grupy projektowej.

Tekst : Joanna Amanowicz.

Prelekcja zdrowie  1Prelekcja zdrowie  2Prelekcja zdrowie  4Prelekcja zdrowie  5Prelekcja zdrowie  7Prelekcja zdrowie  6Prelekcja zdrowie  11Prelekcja zdrowie  13Prelekcja zdrowie  14