Prima Aprilis 2014

   

    Pierwszego kwietnia w naszym gimnazjum każdy uczeń wyglądał inaczej niż zazwyczaj. Z okazji Prima Aprilis samorząd szkolny ogłosił, że każda klasa przebiera się inaczej. Uczniowie klasy IA przebrali się na rockowo, a uczniowie z IB stali się hip-hopowcami. Klasa IIA wylosowała przebranie za kujonów, a klasa IIB za biznesmenów. Natomiast klasa IIIA miała zadanie ubrać się w stylu hipisowskim, a IIIB w stylu disco.
Po czwartej lekcyjnej wszyscy uczniowie gimnazjum spotkali się na sali gimnastycznej. Najpierw każda klasa prezentowała się przed jury składającego się z nauczycieli. Następnie została wybrana najlepiej przebrana klasa.

Pierwsze miejsce ex aequo zajęła klasa IIIA (hipisi) i IIIB (fani disco). Następnie każda klasa wybrała najlepiej ubraną osobę spośród siebie do konkursu na najlepiej przebranego ucznia. Każdy miał swoją minutkę na zaprezentowanie stroju. Po burzliwej naradzie jury wybrało zwycięzców.

I miejsce ex aequo zajęli Kacper Krakowiak przebrany za kujona i Olga Wróbel przebrana za rockmenkę.

II miejsce ex aequo zajęli Eliza Bieńkowska przebrana za hipiskę i Paweł Jaśniewski przebrany w stylu disco.
III miejsce ex aequo zajęły Aleksandra Dąbrowska przebrana za hip-hopowca i Natalia Stankiewicz przebrana za bizneswoman.
Nauczyciele w niektórych przypadkach mieli problem, aby rozpoznać swoich uczniów. Gratulujemy ciekawych pomysłów na przebrania i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś zorganizujemy podobną zabawę, w której uczniowie znów wykażą się kreatywnością.

Tekst: Olga Wróbel.

Galeria zdjęć – klik