Prelekcja o bezpieczeństwie na drogach i ruchu drogowym.

Niedawno do naszej szkoły zawitało dwoje policjantów. Wizyta ta była skierowana do uczniów klas 0 ABC, i I-III szkoły podstawowej.

Pani Justyna Adamczyk i pan Krystian Pająk, który jest naszym dzielnicowym, mówili o bezpieczeństwie na drodze i zasadach ruchu pieszych.

Przypomnieli dzieciom numery alarmowe i to jak ważne jest jeżdżenie samochodem w foteliku i zapiętych pasach. Wspomnieli o tym, aby grzecznie zachowywać się w autobusie i nie przeszkadzać kierowcy. Wymienili zasady jazdy rowerem, pytali, czy dzieci mają dobrze wyposażone rowery i czy wiedzą o tym, że nie wolno jest przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych. Od niedawna wszedł w życie nowy przepis, że należy zawsze po zmroku, jak też w czasie mgły, nosić na sobie odblaski, tak, abyśmy byli widoczni dla kierowców. Dzieci wiedziały, że nie wolno odpowiadać na zaczepki obcych, ani otwierać nieznajomemu drzwi, jak też nie wsiadać do samochodu nikogo obcego.

Jednak dzieci z klas pierwszych najbardziej interesowało przechodzenie przez jezdnię. Wiedziały, że należy rozejrzeć się w lewo, prawo i znów w lewo i dopiero bezpiecznie przejść.

Serdecznie dziękujemy Miejskiej Komendzie Policji w Pionkach za to, że mieli czas, aby poprowadzić prelekcję dla najmłodszych dzieci.

Zapraszamy ponownie do naszej szkoły.

Tekst: Olga Wróbel.

Zdjęcia: Maja Jaroszek.