You are currently viewing Powiatowe eliminacje OTWP

Powiatowe eliminacje OTWP

OTWP powiat 2016W dniu 2 kwietnia w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyły się eliminacje XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą gminę w kategorii szkół gimnazjalnych reprezentowały uczennice naszj szkoły: Dominika Jaroszek i Kinga Siczek. Podobnie jak podczas etapu gminnego turniej składał się z dwóch części, pisemnej i ustnej. Do części pisemnej przystąpili wszyscy uczestnicy i po sprawdzeniu testów wyłoniona została trójka finalistów. W trójce tej znalazła się Dominika, a Kindze niewiele zabrakło gdzyż odpadła w dogrywce, ostatecznie zajmując czwatre miejsce.
W  części ustnej Dominika okazała się najlepsza i wygrała całe eliminacje. W efekce tej wygranej Dominika będzie reprezentowała powiat radomski w eliminacjach wojewódzkich 23 kwietnia w miejscowości Siedlin gmina Płońsk.

Równolegle odbył się konkur plastyczny „Zapobiegamy Pożarom”. Laureatką tego konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych została się Monika Kamińska, również uczennica naszej szkoły. Jej praca również weźmie udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim.

Dziewczynom gratulujemy i  życzymy sukcesu w eliminacjach wojewódzkich.