You are currently viewing Pomagamy razem

Pomagamy razem

   1W naszej szkole działa Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu, który zrzesza 23 wolontariuszy.
Na początku roku szkolnego został opracowany plan pracy SKMW, według którego działają wolontariusze. Niektórzy uczniowie pracują w wolontariacie już kolejny rok, inni dołączyli po raz pierwszy. W tym roku udało się nawiązać współpracę ze Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży „Arka”. Uczniowie uczestniczą w spotkaniach liderów i łączników.

   Dn. 22.11.17 r. wolontariusze w składzie: Alicja Gębczyk, Zuzanna Potacka, Kacper Hyży, Zuzanna Milcuszek, Anna Żurawska (i koleżanki z klasy: Gabriela Rusek, Natalia Sito, Wiktoria Jaworska, Roksana Adamczyk) w raz z opiekunami: p. Dyrektor Lidią Połeć, p. Marzenną Sałbut. P. Renatą Pająk, uczestniczyli w show organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” pt. „Arka ma talent”, w czasie którego nasi uczniowie zaprezentowali się w kategoriach śpiew solowy, taniec.

   Jury konkursowe przyznało trzy pierwsze miejsca. Dwa z nich zdobyli nasi wolontariusze: Zuzanna Potacka i Kacper Hyży, którzy odebrali nagrody rzeczowe dnia 5 grudnia na Gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Poza tym Kacper wykonał swój utwór przed szeroką publicznością zgromadzoną na Gali.20171028 094440 1600x1200

   Część akcji ujętych w planie SKMW to również działania lokalne podjęte we współpracy z Samorządem Uczniowskim, parafialnym Caritas, ale też ogólnopolskie.
Na początku października wolontariusze i uczniowie szkoły włączyli się w akcję „Kup Pan Szczotkę”, która polegała na zbiórce past do zębów i szczoteczek na rzecz dzieci w Kamerunie( w ramach współpracy z Fundacją” Redemptoris Missio”). Jak co roku, prowadzona była akcja „Znicz. Pamiętamy”, w czasie której społeczność szkolna przynosiła znicze. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i przed Świętem Niepodległości wolontariusze posprzątali groby obrońców ojczyzny na starym i nowym cmentarzu i zapalili znicze. 

   XD 051 1600x1068W szkole zbierana była również karma i akcesoria dla zwierząt w ramach akcji „Pełna miska dla schroniska”. W połowie grudnia delegacja wolontariuszy wraz z p. M. Sałbut udała się do schroniska w Pionkach, by przekazać zebrane produkty i pomóc zwierzętom przetrwać zimę.

Dzięki ofiarności rodziców, uczniów i nauczycieli oraz pracowników szkoły udało się zorganizować paczkę dla potrzebującej rodziny w ramach ogólnopolskiej akcji „SZLACHETNA PACZKA”.

Po raz kolejny włączyliśmy się w akcję „ Wylosuj Anioła” polegającej na wysłaniu pozdrowień i drobnych upominków-aniołków dla dzieci na oddziałach onkologicznych. W tym roku swoje życzenia zawarliśmy na bardzo dużej kartce wykonanej przez Zofię Auguścik i zawierającej podpisy uczniów naszej szkoły.25346250 1909969105997861 1103643578 o 1600x901

Przez cały czas trwa też w szkole akcja „Zakręceni”, którą prowadzi SKMW i Samorząd Uczniowski. Polega ona na zbieraniu korków i zakrętek, które potem są przekazywane do Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” i przeznaczone na rzecz niepełnosprawnych osób.
Dziękujemy za wspieranie naszych akcji i zachęcamy do dostrzegania ludzi potrzebujących.