You are currently viewing „Polsko moja kochana, Tyś niezwyciężona i niezagubiona.”

„Polsko moja kochana, Tyś niezwyciężona i niezagubiona.”

3 maja 2016 0026„Polsko moja kochana,

Tyś niezwyciężona i niezagubiona.

Choć trzy raz byłaś rozebrana,

To i tak nigdy niepokonana.”

Dnia 5 maja 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 maja w roku 1791.
Uroczystą akademię przygotował p. Robert Lubczyński oraz p. Justyna Mich z pomocą II klasy gimnazjum. Oprawą muzyczną całości zajął się szkolny chórek pod wodzą p. Małgorzaty Wrony.3 maja 2016 0012

Tegoroczne obchody rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru naszej szkoły i uroczystego odśpiewania hymnu państwowego. Później nastąpiła część artystyczna. Uczniowie w zabawny i interesujący sposób przypominali fakty dotyczące uchwalenia pierwszej Konstytucji w Europie, ale również pokazali jak ważnym wydarzeniem było jej powstanie.

3 maja 2016 0027Konstytucja budziła nadzieję na wyprowadzenie Polski z niewoli i uratowanie jej zagrożonej niepodległości. W tradycji przetrwała jako ukoronowanie starań patriotów polskich o ocalenie Ojczyzny.

Tekst: Aleksandra Siczek

Zdjęcia: Zuzanna Drela, Julia Kozera, Karolina Rusek