You are currently viewing Piknik integracyjny

Piknik integracyjny

W poniedziałek, 14 września, klasy czwarte, piąta, szóste i klasa ósma wybrały się wraz z wychowawcami na boisko szkolne w celu integracji oddziałów. Dzięki działaniom integracyjnym możliwe jest zarówno lepsze poznanie siebie nawzajem, jak i osoby wychowawcy, co ułatwia funkcjonowanie w szkole. Integracja sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery, która z kolei zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Zgrana klasa to „bezpieczna baza” do wspólnego przeżywania sukcesów i porażek bez ryzyka ośmieszenia czy wykluczenia. Klasa zżyta ze sobą chętnie podejmuje się realizacji nowych, coraz trudniejszych zadań.

Aż żal było nie skorzystać z tak pięknej pogody. W trakcie zajęć uczniowie uczestniczyli w zabawach i konkursach. Klasy czwarte rozegrały turniej w „dwa ognie”. Skuteczniejsza okazała się klasa 4a. Odbył się również turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły 4 drużyny. Zwyciężyła drużyna nr 2 w składzie: Jakub Szczepanowski, Ernest Miękus, Bartłomiej Wojdat, Kacper Łagowski, Kamil Maciejewski oraz Wiktoria Mróz. Uczniowie zostali nagrodzeni ocenami celującymi z wychowania fizycznego. Drugie miejsce w turnieju zdobyła drużyna nr 4 w składzie: Wiktor Lepa, Filip Kalinowski, Tarczyński, Mateusz Luty, Kacper Amanowicz, którzy zostali nagrodzeni ocenami bardzo dobrymi.

W trakcie pikniku uczniowie grali w karty, w tenisa, w gumę, słuchali muzyki, skakali na skakankach. Po prostu świetnie się bawili.

Na zakończenie tak miłej imprezy wszyscy uczniowie zjedli pizzę. To był naprawdę udany dzień.

Tekst: Dorota Błazik.