You are currently viewing Opowiedz nam historio…

Opowiedz nam historio…

11 listopada, rocznica odzyskania niepodległości, to dla wszystkich Polaków bardzo ważna data.

W naszej szkole uroczysta akademia odbyła się w piątek, 8 listopada. O godzinie 1100 uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice zgromadzili się na sali gimnastycznej. Został wprowadzony sztandar szkoły, po czym o godzinie 1111 wszyscy odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, gdyż szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”.

                Po wyprowadzeniu sztandaru głos zabrali uczniowie. W przedstawionej scence ukazali burzliwe losy Polski na przestrzeni 123 lat niewoli. Nie zabrakło pięknej poezji oraz pieśni patriotycznych, które zaśpiewał chór szkolny pod kierunkiem p. Małgorzaty Wrony.

                W postaci zaborców wcieliły się dziewczęta z klasy ósmej, które kwestie rozbiorów przedstawiły w skeczu, nieco je uwspółcześniając.

                Tego dnia uczniowie swoim galowym strojem, kotylionami oraz udziałem w uroczystej akademii zaznaczyli patriotyzm i dumę z bycia Polakami.

                Program artystyczny przygotowali uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego „Maska”, pod kierunkiem p. Małgorzaty Brodowskiej i p. Roberta Lubczyńskiego, dekorację wykonała p. Justyna Mich.

Tekst: Małgorzata Brodowska

Zdjęcia: Daniel Zasada

Galeria zdjęć – klik