You are currently viewing Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy VIa i dzieci z oddziałów przedszkolnych będą uczestniczyć w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Realizacja tego programu będzie miała miejsce w MCSW Elektrownia w Radomiu.

NHEF to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.

Jak pisze Anna Równy, koordynator merytoryczny NHEF, “wychowanie z filmem i wychowanie do filmu to kształtowanie wielu kompetencji młodych ludzi, od poznawczych i emocjonalnych po społeczne i interpersonalne. Nasz cel to dzieci i młodzież wychodzący z kina po projekcjach NHEF i patrzący na świat oczami ludzi wrażliwych, empatycznych i mądrych. Marzymy, żeby bohaterowie wyświetlanych przez nas filmów stali się dla młodych widzów, jeśli nie wzorami do naśladowania, to chociaż przyczynkiem do refleksji o drugim człowieku i otaczającym świecie”.