NIEZWYKŁY PAPIEŻ! NIEZWYKŁY CZŁOWIEK!

   5 grudnia 2014r. Sejm RP podjął uchwałę w sprawie ustanowienia 2015 roku Rokiem Jana Pawła II.
„W poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata” 18 maja , w dniu urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II, w naszej szkole odbyła się akademia.

   Część artystyczną przygotowały osoby z klas Va , VI , III Gb oraz chór . Wyboru scenariusza, obsady ról dokonały panie: Małgorzata Brodowska, Bożena Kiraga, Renata Pająk .Życie, twórczość literacka i pontyfikat Jana Pawła II były bardzo bogate w różne wydarzenia.

   Do przedstawienia zostały wybrane takie fragmenty życiorysu, które ukazywały Papieża jako przyjaciela dzieci i młodzieży, poetę i Polaka tęskniącego za Ojczyzną oraz pieśni związane z Ojcem Świętym i chętnie przez niego śpiewane.

Dwoje uczniów, członków parafialnej orkiestry wykonało ulubioną piosenkę Jana Pawła II ”Barkę” w wersji instrumentalnej. Na zakończenie przeprowadzony został krótki konkurs związany ze znajomością wybranych dat i wydarzeń z życia Ojca Świętego, które stanowiły element dekoracji.

Tekst: Renata Pająk

Zdjęcia: Milena Kuczkowska

 Galeria zdjęć – klk.

.