You are currently viewing Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W dniu 1 marca 2022 roku po raz pierwszy w oddziałach przedszkolnych ZSP w Jedlni odbył się Bieg Tropem Wilczym 🇵🇱

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny” – napisał w lutym 2010 r. prezydent Lech Kaczyński, który podjął inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych, 3-latki i 6-latki, pod opieką pań: Anety Wojdat, Moniki Dąbrowskiej i Agnieszki Karwatowicz, uczciły to święto biorąc udział w biegu Tropem Wilczym. Z biało – czerwoną flagą w ręku dzielnie pokonywały trasę.

Na podium w kategorii 6-latków stanęli Maja Warchoł i Marcel Wdowski.

W kategorii najmłodszych zwyciężyli: Amelka Sito, Franciszek Wójcik i Adam Malinowski.

Dla wszystkich była to niezwykła przygoda z historią.

Dziękujemy IPN Oddział w Lublinie za nagrody. Podziękowania za wsparcie w organizacji Biegu Tropem Wilczym składamy też druhnie Lidii Wierzbickiej i druhowi Markowi Wierzbickiemu 🇵🇱🇵🇱🇵🇱⚜️⚜️

Tekst: Aneta Wojdat.