You are currently viewing „Myślę o tym, jak się mało dobrego i pożytecznego na tym świecie zrobiło” Ks. Józef Gacki.

biblioteka„Myślę o tym, jak się mało dobrego i pożytecznego na tym świecie zrobiło” Ks. Józef Gacki.

Józef Gacki – uczestnik obu powstań: listopadowego i styczniowego, pedagog, kronikarz, historyk, autor wielu publikacji naukowych i monografii książkowych, wreszcie kapłan. Dla nas, to przede wszystkim ikona, symbol naszej ukochanej Jedlni.

21 listopada, obchodziliśmy 136 rocznicę jego śmierci. Aby uczcić jego pamięć, Stowarzyszenie JEDLNIA, wystąpiło do Rady Gminy Pionki, z wnioskiem, o nadanie Gminnej Bibliotece Publicznej, która, w tym roku obchodzi swoją 65 rocznicę założenia, imienia ks. Józefa Gackiego.

W uroczystości uczestniczyła p. dyrektor, wicedyrektor, nauczyciele oraz delegacje uczniów, wśród nich laureaci konkursu o księdzu Gackim pod hasłem „Mała wieś – wielki człowiek”.

Ceremonia składała się z trzech części:

– złożenie kwiatów na mogile ks. Józefa Gackiego

– msza święta

– odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Bibliotece Publicznej.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Jaroszkach.

Tekst : Anna Szymocha.

Zdjęcia :  Natalia Furga

biblioteka 12biblioteka 33biblioteka 43biblioteka 40biblioteka 26biblioteka 17biblioteka 24biblioteka 25biblioteka 35biblioteka 23biblioteka 38biblioteka 53