Moje spotkania z Puszczą

   W dniu 27 listopada 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury i Biblioteka w Pionkach odbyło się uroczyste zakończenie konkursu „Moje spotkania z Puszczą”. Była to już XXV edycja konkursu, tym razem pt. „Puszcza Kozienicka skarbnicą bioróżnorodności”. Nasza szkoła co roku przystępuje do rywalizacji, nie brak nam różnych talentów, często tak różnych od siebie. 

   W etapie parkowym w dziedzinie plakat I miejsce zdobyła Beata Tabor z klasy IIB, która nie pierwszy raz zdobyła nagrodę za wykonanie przepięknych prac plastycznych. Pracę wykonała pod kierownictwem p. Katarzyny Nowak.
  Od trzech lat już w dziedzinie test wiedzy z naszej szkoły do etapu parkowego kwalifikują się trzy dziewczyny z klas III gimnazjum: Agata Nowak, Milena Połosa i Olga Wróbel. W tym roku etap parkowy odbywał się w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Nasze uczennice były bardzo dobrze przygotowane przez p. Agnieszkę Walas i p. Roberta Lubczyńskiego. W etapie parkowym Olga Wróbel zajęła II miejsce, a Agata Nowak zdobyła wyróżnienie.
   Jako że była to jubileuszowa, bo XXV edycja, nagrody w tym roku były bardzo wyjątkowe. Konkurs „Moje spotkania z Puszczą” to jeden z ciekawszych konkursów podczas roku szkolnego. Uczy wiedzy nie teoretycznej, ale bardzo praktycznej, by na wycieczce w „swoim” lesie wiedzieć choć trochę o otaczającej nas przyrodzie.

Tekst: Olga Wróbel