You are currently viewing ‘MASTERS OF ENGLISH’ (Mistrzowie języka angielskiego)

‘MASTERS OF ENGLISH’ (Mistrzowie języka angielskiego)

3404-xlW bieżącym roku szkolnym w naszej szkole odbył się IV Miejsko-gminny Konkurs Języka Angielskiego ‘Masters of English’, organizowany przez Zespół Doradców Metodycznych MSCDN w Radomiu z siedzibą w Pionkach. Etap szkolny miał miejsce w dniu 20 kwietnia w naszej szkole, przystąpiło do niego 16 uczniów klas I-III gimnazjum. Pierwsze trzy miejsca, a zarazem awans do etapu finałowego zdobyli: Mateusz Woś z klasy IIIA, Mateusz Przerwa z klasy IIIA i Jakub Dąbrowski z klasy IIA. Uczniów do konkursu przygotowywał pan Daniel Ignasiak.

W dniu 18 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Pionkach odbył się finał konkursu. Zespół Doradców metodycznych MSCDN przygotował testy konkursowe i nagrody dla uczestników. Do etapu finałowego konkursu przystąpiło 12 uczniów z gimnazjów na terenie miasta i gminy Pionki. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z ćwiczeń sprawdzających rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego. W treści arkusza konkursowego znajdowały się również ćwiczenia gramatyczno-leksykalne, a także ćwiczenie polegające na utworzeniu krótkiej wypowiedzi pisemnej. Poziom uczniów był bardzo wyrównany. Uczeń naszej szkoły Mateusz Woś uzyskał wyróżnienie w etapie finałowym Miejsko-gminnego Konkursu z Języka Angielskiego ‘Masters of English’. Gratulujemy Mateuszowi i życzymy mu dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.