You are currently viewing Mało nas, mało nas do pieczenia chleba.

Mało nas, mało nas do pieczenia chleba.

Mało nas, mało nas

do pieczenia chleba,

Tylko nam, tylko nam

ciebie tu potrzeba.

7 października klasa 3b uczestniczyła w warsztatach, które poświęcone były wypiekaniu chleba.

Celem zajęcia było poznanie kolejnych etapów jego powstawania począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek w piekarni.

Dzieci pierwszy raz wcieliły się w rolę piekarzy i z wielką ochotą zabrały się do pracy. Najpierw zapoznały się ze składnikami potrzebnymi do wypieku ciasta. Następnie starannie połączyły  wszystkie składniki i z niecierpliwością czekaliśmy, by móc skosztować własnego wypieku. Świeży, chrupiący chleb z masłem smakował wszystkim Szczęśliwe dzieciaki postanowiły wspólnie z rodzicami wykorzystać przepis i umiejętności podczas domowego wypieku.

Składniki:1 kg mąki, 1l letniej wody, ¼ kostki drożdży, 4 łyżki słonecznika, 4 łyżki siemienia lnianego, 5 łyżek otrąb, 4 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka soli. SMACZNEGO !