Kronikarz pieśni, jakiego nie znał świat…

Rok 2014 ustanowiony został przez Sejm RP Rokiem Oskara Kolberga – wybitnego folklorysty, etnografa i miłośnika muzyki ludowej. Uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Jedlni również włączyli się         w jego obchody przygotowując projekt artystyczny pod kierunkiem p. Roberta Lubczyńskiego, p. Justyny Mich oraz             p. Małgorzaty Wrony. Projekt miał na celu przybliżenie dorobku kulturowego, walorów artystycznych muzyki ludowej i folkloru naszego regionu.

W czasie przedstawienia nasi uczniowie przybliżyli nam życie i twórczość Oskara Kolberga, zatańczyli żywiołowego i dynamicznego krakowiaka. Usłyszeliśmy również popularne piosenki ludowe. A wszystko to w barwnych strojach ludowych naszego regionu.

Tekst: Justyna Mich

Zdjęcia: Zuzanna Drela, Julia Kozera, Adrianna Machnio, Gabriela Maciejczyk

Więcej zdjęć dostępnych w galerii – klik.